Centrum Edukacji Artystycznej uprzejmie informuje, że zgodnie z przekazanymi nam informacjami, od dnia dzisiejszego tj. od 15 lutego 2021 r. ruszyła kolejna tura rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 dla nauczycieli.

Obecna rejestracja skierowana jest do nauczycieli, którzy do tej pory nie mogli zostać zarejestrowani lub nie wyrażali woli rejestracji na szczepienie. Rejestracja w tej turze potrwa do końca dnia 18 lutego 2021 r. Centrum sugeruje jednakże aby szkoły i placówki nie zwlekały z rejestracją do ostatniej chwili.

Centrum otrzymało informację, że rejestracja dotyczy wszystkich nauczycieli szkół i placówek artystycznych, w tym także wychowawców burs szkolnictwa artystycznego, urodzonych między
1 stycznia 1956 r. a 31 grudnia 2003 r.

Nauczyciele urodzeni przed 1 stycznia 1956 r. będą mieli możliwość zaszczepienia się w późniejszym terminie. W chwili obecnej Centrum nie posiada informacji  o terminie i sposobie rejestracji tej grupy nauczycieli.

Z wyjaśnień znajdujących się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki, na listach rejestracyjnych nie będą obecnie uwzględniani także nauczyciele, którzy mają zaznaczoną w SIO długotrwałą nieobecność w pracy, tj. powyżej 25 czerwca 2021 r.

Analogicznie do poprzedniej tury rejestracyjnej, wypełniony formularz zgłoszeniowy dyrektor szkoły lub placówki artystycznej przekazuje za pośrednictwem Strefy Pracownika Systemu Informacji Oświatowej do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie zgłoszenie ma trafić do szpitala węzłowego, który skontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie terminu szczepienia.

Jednocześnie Centrum informuje, że z uwagi na duże obciążenie Systemu Informacji Oświatowej mogą nastąpić problemy z logowaniem się do systemu, które nie powinny być jednak długotrwałe. W niektórych sytuacjach problemowych, jak wynika z informacji udzielanych nam przez szkoły, pomocna okazała się także zmiana przeglądarki internetowej używanej do logowania. 

Przewiń do góry