Szanowni Państwo,

trwają obecnie konsultacje społeczne ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego. Ustawa ta, wypracowana wspólnie ze środowiskiem artystów i twórców, daje szansę na ucywilizowanie warunków bytowych osób prowadzących działalność artystyczną. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podejmuje szereg aktywności medialnych, które mają na celu informowanie opinii publicznej o potrzebie wprowadzenia ustawy. Zależy nam jednak na jak najmocniejszym wsparciu naszego głosu – głosem środowiska. Nie bez znaczenia jest tutaj rola jaką pełni szkolnictwo artystyczne.

W związku z tym, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zwraca się z prośbą o zamieszczenie na państwa profilach społecznościowych postu informującego o korzyściach dla artystów wynikających z wejścia w życie ustawy.

Poniżej przedstawiamy przykładowe wpisy. Zależy nam na tym, aby Państwa wiadomość zawierała link do filmu, który zamieszczamy poniżej. Gdyby natomiast byli Państwo w stanie zaproponować przedstawiciela Państwa kadry lub środowiska artystycznego, który chciałby w mediach opowiedzieć o realiach pracy artysty, uprzejmie proszę o informację. Będziemy koordynować umawianie wywiadów oraz dostarczymy materiały ułatwiające zapoznanie się ze specyfiką ustawy.

Szanowni Państwo, jeżeli posiadają Państwo kreatywne pomysły na komunikację o potrzebie wprowadzenia ustawy z przyjemnością je poznamy.

Poniżej przykładowe posty:

Studentko, Studencie! Jesteś artystą zawodowym? Kończysz niebawem edukację na naszej uczelni? Sprawdź jaki wpływ na Twoje życie zawodowe będzie miała ustawa o uprawnieniach artysty zawodowego.


Jesteśmy dumni, że na naszej uczelni/ w naszej szkole jest tak wielu wybitnych młodych artystów. Ponieważ w przyszłości większość z Was czeka praca w formie wolnego zawodu, to dla Was powstała ustawa o uprawnieniach artysty zawodowego. Zachęcamy do zapoznania się z uprawnieniami jakie przyniesie ustawa.


Już niebawem wejdą Państwo na zawodową ścieżkę w swojej karierze i właśnie z myślą o Państwa przyszłości środowisko artystyczne wszystkich dziedzin przez ostatnie miesiące pracowało nad ustawą o uprawnieniach artysty zawodowego. Jest to historyczny moment dla wszystkich twórców. Dlatego popieramy ideę systemowego wsparcia działalności artystycznej proponowaną w ustawie o uprawnieniach artysty zawodowego. Liczymy i na Państwa wsparcie.

Przewiń do góry