Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić szkoły podstawowe i średnie do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, organizowanym przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl.

Celem konkursu Mistrz Ortografii jest szerzenie znajomości poprawnej pisowni wyrazów wśród uczniów – i nie tylko. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie dyktand poprzez portal www.dyktanda.pl. Udzielanie poprawnych odpowiedzi będzie prowadziło do gromadzenia punktów.

Dodatkową motywacją do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które tym razem wręczymy nie tylko uczestnikom indywidualnym, ale również szkołom, których uczniowie zgromadzą wspólnie największą liczbę punktów.

Aby wziąć udział w konkursie Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła będzie posiadać aktywny profil (wraz z utworzonymi klasami i przypisanymi do nich uczniami) w Module dla Szkół na stronie Dyktanda.pl. Zarówno założenie, jak i prowadzenie profilu jest w pełni bezpłatne, a rejestracji szkoły może dokonać dyrektor lub nauczyciel. Poniżej znajduje się wideo przeprowadzające przez proces rejestracji szkoły:
https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II rozpocznie się 14 maja 2021 r. i i będzie trwał do 13 czerwca 2021 r. Rozgrywany będzie w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (gorąco zapraszamy do udziału również nauczycieli) oraz w specjalnej kategorii Szkoły. Nagrody otrzyma 100 indywidualnych uczestników (dwudziestu z najlepszym wynikiem punktowym z każdej kategorii wiekowej) oraz trzy szkoły z najwyższym wynikiem. Nagrodami dla osób indywidualnych będą wybrane przez nich nagrody rzeczowe o określonej wartości, zależnej od uzyskanego miejsca (przykładowo zwycięzcy z każdej kategorii będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrodę o wartości do 200 zł). Nagrody dla szkół przybiorą z kolei formę przydatnych pomocy naukowych.
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Ortografii, rozgrywana wiosną 2020 r., spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad 8 tys. osób, które rozwiązały łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

Serdecznie prosimy, aby zamieścili Państwo powyższe informacje wraz z linkiem do strony Dyktanda.pl na Państwa stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych. Pomożecie nam Państwo w ten sposób w dotarciu do wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie uczniów oraz szkół.

Z góry serdecznie dziękujemy!

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji,
Zespół Dyktanda.pl

Przewiń do góry