Szanowni Państwo!
Dyrektorzy Szkół Plastycznych
Nauczyciele Historii Sztuki

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji nauczycieli historii sztuki organizowanej przez Centrum Edukacji Artystycznej we współpracy z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie oraz Zespołem Szkół Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Spotkanie odbędzie się w dniu 14 czerwca 2021 roku. Ze względu na trwającą wciąż pandemię konferencja będzie miała charakter zdalny, za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Prosimy Państwa Dyrektorów szkół o umożliwienie nauczycielom wzięcia udziału  w wydarzeniu.

Konferencja jest jednodniowa i w całości poświęcona prezentacji nowego podręcznika do historii sztuki dla szkół plastycznych, autorstwa Beaty Lewińskiej i Wojciecha Jerzego Kielera o tytule serii: „Ars longa. Przemiany sztuki od Wenus z Willendorfu do Hipermarket lady”. Obecnie w przygotowaniu do druku jest pierwsza z czterech części podręcznika o tytule: „Ars longa. Przemiany sztuki od Wenus z Willendorfu do Ogrodu rozkoszy ziemskich”. 

W związku z ogłoszonym przez Centrum Edukacji Artystycznej konkursem dla uczniów szkół plastycznych na cykl okładek podręcznika,  na pierwszą część spotkania zapraszamy serdecznie także wszystkich uczestników konkursu – uczniów szkół plastycznych i ich nauczycieli.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor CEA
dr Zdzisław Bujanowski


Przewiń do góry