Książki CEA

Urszula Bissinger-Ćwierz, Anna Antonina Nogaj – Strategie radzenia sobie z tremą (w kształceniu muzycznym oraz w zawodzie muzyka)

Publikacja dotyczy problemu stresu i tremy w warunkach ekspozycji społecznej, zarówno u młodych muzyków, rozpoczynających karierę, jak i u zawodowych muzyków. Pokazanie praktycznych metod radzenia sobie z problemem, który może przekreślić szansę na sukces, może pomóc uczniom, nauczycielom na różnych etapach kształcenia i rodzicom. Zachęcamy do sięgania po ten doskonały poradnik, kształcący też u artystów poczucie własnej wartości.

Wydanie pierwsze , wydane razem z CEA, Wydawnictwo Difin 2018, s. 244

Okładka publikacji "Urszula Bissinger-Ćwierz, Anna Antonina Nogaj – Strategie radzenia sobie z tremą (w kształceniu muzycznym oraz w zawodzie muzyka"

Beata Lewińska – Kształcenie artystyczne w szkołach plastycznych w Polsce w latach 1944-2017

Publikacja bardzo ciekawa i potrzebna. Jak czytamy w recenzji prof. dr hab. Wiesławy Limont: „Beata Lewińska znakomicie połączyła wiedzę z historii sztuki, estetyki, edukacji przez sztukę i do sztuki z profesjonalnymi analizami programów kształcenia na przestrzeni lat”. Pracę tę polecamy wszystkim, którzy zajmują się kształceniem plastycznym.

Wydanie pierwsze, UKSW, CEA 2019, s. 502

Okładka publikacji "Beata Lewińska – Kształcenie artystyczne w szkołach plastycznych w Polsce w latach 1944-2017"

Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Z. Brzewskiego w Łańcucie

W 2019 roku przypada 45-lecie Międzynarodowych Kursów Łańcuckich im. Z. Brzewskiego. Z tej okazji Stowarzyszenie „Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie” oraz Centrum Edukacji Artystycznej wydały publikację podsumowującą dorobek organizowanych każdego roku Kursów muzycznych z udziałem wybitnych pedagogów polskich i zagranicznych. W ciągu miesiąca – lipca, w dwóch turnusach, w kursach uczestniczy ogromna liczba młodych adeptów wiolinistyki i fortepianu. Łańcut rozbrzmiewa muzyką, a na koncerty przybywa publiczność z całego kraju, a nawet sporo zagranicznych turystów i melomanów.

W wydanej publikacji znajdują się wykłady, artykuły o twórcy i patronie Kursów, artykuły dydaktyczno-metodyczne oraz wspomnienia osób związanych od lat z MKM w Łańcucie.

Wydanie pierwsze, CEA 2019, s. 256

Okładka publikacji "Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Z. Brzewskiego w Łańcucie"
Czerwona ikona pliku pdf

Piotr Sutt – Fascynacje i inspiracje. Wielcy artyści

Fascynacje kulturą, muzyką, ludźmi oraz inspiracje przekazywane przez wielkich artystów to wartości zawarte w publikacji dedykowanej zarówno doświadczonym pedagogom, jak i adeptom sztuki muzycznej – nie tylko perkusyjnej.

Książka stanowi barwny opis koncertów, wykładów, warsztatów i spotkań, które składają się na historię Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych w Gdańsku.

Publikacja wzbogacona jest licznymi fotografiami, które oddają niepowtarzalną atmosferę i twórczy charakter międzypokoleniowych spotkań perkusyjnych, gromadzących dziesiątki światowej sławy artystów i setki uczestników seminariów z całej Polski.

Niezaprzeczalnym atutem wydania są biografie wielkich artystów goszczących w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Gdańsku oraz ich przesłania i rady, przygotowane na prośbę autora książki, dla wykonawców i miłośników sztuki pragnących spełnienia i sukcesu.

Wydanie pierwsze, wydane razem z OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego 2020, s.148

Okładka publikacji "Piotr Sutt – Fascynacje i inspiracje. Wielcy artyści"
Przewiń do góry